پروتکل های بهداشتی در سفر با قطار

مدتی از شیوع ویروس کرونا نگذشته بود که قطارهای مسافربری هم مانند بقیه وسایل حمل‌ونقل همگانی به مراد دوری از سفرهای غیرضروری مانند تور کیش ارزان قیمت و انتقال ویروس، کار خویش را متوقف کردند. اکنون در‌پی بازگشایی دوباره ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها و از سرگیری سفرها تنی چند از قطارها نیز با شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کار خویش را مقدمه کرده‌اند.


بر این شالوده، کمپانی قطارهای مسافربری اعلام کرده پروتکل‌هایی برای در اختیار گرفتن ویروس کرونا هنگام هجرت و حفاظت مسافران در قبال این ویروس، اجرا می شود. ولی پیش‌ازاین نیز قطارهای باری کار خویش را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌دادند و مشکلی پیرامون این مقوله در خطوط سامانه ریلی میهن وجود نداشت.


درحال حاضر با ازسرگیری کار قطارهای مسافربری مدیرعامل سامانه ریلی اذعان کرد که سامانه فروش بلیط‌ها هم بر پایه ی پروتکل وزارت بهداشت تصحیح شده و فروش بلیط صرفا به‌چهره الکترونیکی چهره می گیرد.


بنابر گفتگوها سعید رسولی تا به امروز علیرغم رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد هیچ‌سیرتکامل تغییری در بها‌ها نبوده‌ایم.

پروتکل‌های بهداشتی خطوط سامانه ریلی چه می‌باشد؟


   بر طبق این پروتکل‌هادر وهله ابتدا، مسافران ملزم می‌باشند امکانات بهداشتی از قبیل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده را در سفر با تور قشم ارزان یار و همدم خویش داشته باشند.

   تمام مسافران در محل ورود و خروجی پایانه‌های راه آهن غربالگری گردیده و تمام پایانه‌ها به‌طور روزمره ضدعفونی میگردند.

   در رخ قابلیت، با دقت به تعداد مسافر و گنجایش قطار، مسافران با رعایت مسافت ایمن در کوپه‌هاجانمایی شوند.

   خدمه قطار در حین مسافرت از ماسک و دستکش به کار گیری می‌نمایند.

   شست و رفت و گندزدایی قطارها بعداز هر مهاجرت و توقف در توقفگاه به‌وسیله مواد ضدعفونی گزینه تأیید وزارت بهداشت الزامی میباشد.

   ارائه هر جور خوراکی و آبمیوه به مسافران تنها به‌چهره بسته‌بندی مجاز میباشد.

   درباره با غذای گرم تهیه و تنظیم‌گردیده در رستوران قطار رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و به کارگیری از سلفون و درپوش بهداشتی الزامی میباشد.

   در باکس یاری‌های اول قطار علاوه بر اقلام دائمی، مراقبت یک‌سری ماسک، دستکش و ماده ضدعفونی‌کننده از ملزومات میباشد.

   در فیس مشاهده مسافر با علائم مشکوک به کرونا به وی ماسک و دستکش ارائه شود.

   مسافران برای ارتقاء اطمینان و ایمنی در حین مسافرت از ماسک و دستکش به کارگیری نمایند.

   در فیس سرو خوراک در رستوران قطار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت مسافت ایمن در میان مسافران و خدمه الزامی میباشد.


با نگاهی به پروتکل‌های ارائه‌گردیده به خطوط ریلی درمی‌یابیم که پیشنهاد‌های حضور در سامانه ریلی نیز شبیه پروتکل‌های مرتبط با هتل‌ها، ترمینال‌های مسافربری و فرودگاه‌هاست. در همگی این راهبرد‌ها از مسافران مراد‌گردیده با رعایت بهداشت، مسافت دست‌کم یک متری کیش با قطار خویش را با متصدیان و بقیه مسافران مراقبت کرده و پروتکل‌های بهداشتی مکان‌های همگانی، را با توجه رعایت نمایند.

نکاتی که بهتر میباشد مسافران در مسافرت با قطار رعایت نمایند


   در زمان مهاجرت دست‌های خویش را تروتمیز بشویید یا این که ضدعفونی نمایید و از تماس آن ها با دیده‌ها و رخ خویش پرهیز کنید.

   بهتر میباشد که برای کاهش خطر، دستمال مرطوب ضدعفونی کننده یاور خویش داشته باشید و از آنها برای پاک کردن صندلی‌ها، پاکت‌های پشت صندلی، محل تکیه دادن، مانیتور پشت صندلی، روزنه‌ تهویه هوا بالای راز، سینی جلو، صفحه ها اکران سرگرمی‌های حین مهاجرت استعمال نمایید.

   پیشنهاد می شود از ایستادن در کنار اشخاص مشکوک و افرادی که سرفه میکنند پرهیز کرده و از توقف در اجتماعات و همهمه‌ها دوری کنید.

   سفارش میگردد در چهره قابلیت و امکان، یک کوپه بی نقص را رزرو نمائید.

  حتی‌المقدور در سفرهای ریلی از رفتن به دستشویی پرهیز کرده درصورتی‌که بدون چاره به به کارگیری شدید، دست خویش را با یک محلول ضدعفونی‌کننده به‌اعتنا ضدعفونی فرمائید.

   به کارگیری از ماسک N95 برای رویا رویی با این ویروس از سایر مواقعی میباشد که رعایت آن ها در سفرهای هوایی ریلی ضروری میباشد.

   کارایی فرمائید مایعات فراوان بنوشید و از مصرف آب میوه الکلی و کافئین‌دار دوری کنید.

   از آنجایی‌که، استرس به هنگام مهاجرت قادر است احتمال ابتلا به ویروس کرونا را ارتقاء دهد، نگهداری متانت و خونسردی در زمان مهاجرت و خواب مطلوب از سایر مواقعی میباشد که بایستی در طوی مسافرت رعایت شود.


در صورتی‌که شما هم تجربه‌ای از مهاجرت با قطار درین روزها دارید، بدون شک آن را از روش ایده ها با ما به‌اشتراک بگذارید.

منبع : جاهای دیدنی ایران/ 0 نظر / 7 بازدید