بهترین چشمه های آب گرم ایران

در اطراف چشمه آب گرم فلکده تور ارزان کیش ، چند کلبه چوبی برای اقامت موجود هست. بعداز گذر از روستای لیره رمز و پیمودن جاده‌ای خاکی در فضای جنگلی، بدین کلبه‌ها خواهید رسید و چشمه آب گرم را در اطراف این اقامتگاه‌های جنگلی خواهید روءیت کرد.


نشانی: تنکابن، جاده دو هزار، روستای لیره راز

۴. چشمه آب گرم اهرم در بوشهر

بوشهر نیز از نعمت جوشان زمین بی‌قسمت نمانده و یکی‌از چشمه های آب گرم جمهوری اسلامی ایران درین استان و در شهرستان تنگستان واقع شده‌است. آب گرم اهرم بوشهر از جاذبه‌های توریسم در اطراف شهر اهرم میباشد و هرساله مسافران بخش اعظمی به قصد معالجه و تفریح درین چشمه تنی به آب میزنند. دهکده مثال آب‌درمانی اهرم با تجهیزات رفاهی مطلوب پذیرای گردشگران میباشد و این راءس آب‌درمانی مقصد سفرهای بخش اعظمی از ایرانیان میباشد.


علاوه بر خواص درمانی، طبیعت تماشایی حریم این چشمه، لذت استعمال از آب گرم را دوچندان نموده است. 2 استخر و 10 گرمابه این حوزه‌ از چشمه آب گرم اهرم بوشهر تغذیه میگردند؛ چشمه‌ای که در فهرست 5 چشمه معدنی برتر کشور‌ایران چشم میگردد. این نعمت، نتیجه ها فن‌کوه‌های زاگرس و سنگ‌های رسوبی میباشد. لذت گرمای آن را از دست ندهید.


نشانی: راس شهرستان تنگستان، شهر اهرم، میدان پاسداران، خیابان آب‌گرم

گروه چشمه های آب گرم دهلران از جاذبه‌های توریسم استان ایلام به حساب میآید. این چشمه‌ها در 3 کیلومتری شهر دهلران، در دامنه سیاه‌کوه و در حدود غار خفاش، یکی‌از جاذبه‌های تماشایی حوزه‌، جا خوش کرده‌اند.


گرمای 50 جايگاه این مخازن املاح مواد معدنی، در کنار خواص درمانی، یکی‌از لذت‌های مسافرت به دهلران ایلام میباشد.


از جذابیت‌های مختص این پدیده‌های طبیعی، تغییر‌و تحول رنگ آنان در برخورد به نوروفروغ خورشید میباشد که مثل یک رنگین‌کمان نمایی خوش‌رنگ دارا‌هستند. از سایر مزیت‌های توریسم درین ناحیه، وجود استخرهای لجن درمانی میباشد که خاصیت حیات‌بخش شهر دهلران را بدون نقص کرده‌اند.


نشانی: 3 کیلومتری دهلران، جاده سرگرو

۶. چشمه آب گرم دلفان در لرستان

وقت آن رسیده که به لرستان هجرت کنیم و از طبیعت خوشگل و دل‌انگیز آن سرمست شویم. در کنار این زیبایی به شما لذت آب‌تنی در گرمای چشمه دلفان را نیز سفارش میکنیم. چشمه دلفان از دامنه فن‌کوه‌های زاگرس می‌جوشد و در بین کوه‌های «گله» و «سفیدکوه» جا خوش نموده است. این چشمه از جاذبه‌های تفریحی و درمانی استان لرستان به حساب می آید و به شهرستان دلفان و بخش کاکاوند این حوزه تور قشم لحظه آخری‌ محبوبیت بخشیده میباشد. روستای «سیالیا» در اطراف این آب‌گرم واقع گردیده و شهر «نورآباد» روی نقشه با مسافت تقریبی 60 کیلومتر در شرق این چشمه چشم میشود. اقتدار این چشمه به حدی میباشد که در هر ثانیه، 30 لیتر آب با دمای تقریبی 40 تا 60 مرتبه به‌این آب‌گرم تزریق می گردد.


همسایه ناحیه با تولید یک حوضچه سیمانی توانسته‌اند که از این نعمت طبیعی استعمال نمایند.


نشانی: شهرستان دلفان، 60 کیلومتری غرب نورآباد، بخش کاکاوند، در حدود روستای سیالیا

۷. چشمه های آب گرم محله ها در استان مرکزی

زمین سخاوتمند از استان مرکزی و شهرستان محله ها نیز غافل نشده و یکی از دیگراز چشمه های آب گرم کشور ایران درین حیطه واقع شده‌است. تیم چشمه‌های آب گرم، در شمال شرقی شهر محله ها واقع گردیده‌اند و دربرگیرنده چشمه‌های «شفا»، «حکیم»، «سودا»، «دنبه»، «روماتیسم» و «سلیمانیه» می باشند. جاده دلیجان – محله ها و همینطور جاده اصلی قم – اصفهان، مسیرهای دسترسی به آب‌گرم محله ها می باشند.


محله ها هلند جمهوری اسلامی ایران میباشد و زیباترین گل‌ها را در‌این حیطه بهشتی می توانید مشاهده کنید. لذت گرمای چشمه‌های جوشان به‌این حوزه‌ لبریز گل جذابیت بیشتری بخشیده و صنعت توریسم محله ها را مالامال رونق نموده است. استعمال از چشمه‌های محله ها از زمان باستان ابتدا شده‌است و ارتقا دانایی بشر به مزایای استعمال از آب‌گرم، باعث تداوم محبوبیت این چشمه‌ها شده‌است.


امروزه با وجود تجهیزات مجتمع آب‌درمانی می توانید با اکثری از بیماری‌ها خداحافظی فرمایید. در زمان سفرتان به محله ها می توانید از تجهیزات اقامتگاه جهانگردی حوالی آب‌گرم نیز به کار گیری نمائید.


نشانی: جاده دلیجان – محله ها، جاده آب‌گرم

در مرز استان اردبیل و آذربایجان شرقی نیز یکی‌از دیگر از موهبت‌های حیات‌بخش زمین جا خوش نموده است. آب‌گرم قلعه کندی از جاذبه های گردشگری ایران «کلیبر» محسوب میشود.


این چشمه‌ها در کنار سرسبزی بیشه های ارسباران، رود مرزی ارس و سد خداآفرین، به گروه‌ای اختصاصی در مرز استان اردبیل و آذربایجان شرقی تبدیل گردیده و صنعت توریسم این استان با وجود این موسسه بسیار لبریز رونق شده‌است.


دمای این چشمه‌ها به 80 رتبه هم میرسد و چشمه «یل سویی» از گروه چشمه‌های روستای قلعه کندی دمای تحت‌خیس و در عین حالا خواص بیشتری دارااست. جذابیت آب‌گرم قلعه کندی و دیگر جاذبه‌های طبیعی این ناحیه باعث گردیده تا علاوه بر گردش گر داخلی، از ارمنستان، نخجوان و جمهوری آذربایجان نیز مسافران بخش اعظمی شیدا هجرت بدین نقطه از جمهوری اسلامی ایران شوند.


نشانی: کلیبر، مسیر کلیبر به اردبیل، جاده آبش‌احمد – عبدالرزاق

یکی‌از دیگر از چشمه های آب گرم کشور ایران در بندرعباس واقع شده‌است. در‌صورتی‌که نزدیک به 35 کیلومتر به دلیل شمال شرقی از شهر بندرعباس به دور شویم به چشمه آب گرم گنو خوا‌هیم رسید. این چشمه در پناه کوه‌های گنو جا خوش کرده و منشاء املاح معدنی موءثر همچون گوگرد، کلر و سولفات و درمانی برای بخش اعظمی از بیماری‌های رایج میباشد. تجهیزات اقامتی و همینطور استخرهای آب گرم، سبب ساز رونق صنعت توریسم در استان هرمزگان شده‌است.


نشانی: شمال شرق بندرعباس، جاده سیرجان – بندرعباس

استان آذربایجان غربی با گنجینه‌ای از چشمه های آب گرم جمهوری اسلامی ایران از شما پذیرایی مینماید و با امداد املاح معدنی، تندرست را به بدنتان بازمی‌گرداند. بالاترین رکورد تعداد آب‌گرم، وابسته به استان آذربایجان غربی با 46 چشمه میباشد. از امتیازهای صنعت توریسم در استان آذربایجان غربی، قربت چشمه های آب گرم به اثر ها تاریخی میباشد و این لینک و پیوند جاذبه تاریخی و تفریحی، باعث رونق صنعت توریسم در استان آذربایجان غربی شده‌است.


در ارومیه «محال باراندوز»، «ایستی سو»، «زنبیل»، در میاندوآب «زندان سلیمان»، در سلماس «صدقیان»، در اخلاق و رفتار «قره شعبان»، «گراو» در مهاباد و… از چشمه های آب گرم جمهوری اسلامی ایران در استان آذربایجان غربی می باشند.

منبع : چشمه های آب گرم/ 0 نظر / 14 بازدید