جاذبه های گردشگری باتومی

جذاب های مجسمه عشق گرجستان

باتومی فردوس گرجستان

شهر مجسمه عشق در تور لحظه آخری گرجستان شهری بندری میباشد که در کنار دریای سیاه قرار گرفته است . شهر مجسمه عشق گرجستان از روش بندر ارتباطات تجاری و مسافرتی خویش را با مجموعه کشور ها اروپا ودیگر قاره‌ها انجام میدهد . مجسمه عشق گرجستان یکی‌از زیباترین و گردش گر پذیرترین بنادر و شهرهای قفقاز به اکانت میاید که در سالهای اخیر دولت گرجستان با برنامه‌ریزی های توریستی خوب این شهر را با تمام زیبایی هایش به عالم معرفی کرده که موجب بروز هواداران متعددی برای تور گرجستان شده‌است . از جمله لبریز طرفدارترین مرکز ها این شهر دریا و سواحل آن و همینطور بلوار دارای اهمیت شهر است . از جمله جاذبه های توریسم گرجستان می شود به موردها ذیل اشاره نمود .

مجسمه یادبود مدیا در شهر ساحلی گرجستان

این مجسمه سمبلی است از شاهزاده اساطیر یونانی است که در شهر شهر ساحلی گرجستان واقع شده‌است . مدیا اسم زنی است در اسطوره‌ها و داستان‌های یونانی که از اهل یک محل ناحیه کولخیس در گرجستان بوده است . وقتی که یاسون برای یافتن پشم زرین به کولخیس می‌آید مدیا دلداده وی شد و یاسون را در انجام شرط‌ های طاقت فرسا بابا و آخر و عاقبت سرقت کردن پشم زرین کمک بخشید سپس آن ها با نیز گریختند و تزویج کردند . بعد ها یاسون او‌را رها کرد تا با گلاوکه , دختر کرئون وصلت نماید مدیا از شدت حسادت و خشم , گلاوکه و کرئون و فرزندان خویش را کشت . امروزه این مجسمه یک کدام از جاذبه های شهر ساحلی است که در حیطه ای خوشگل قرار گرفته است .

گلشن گیاه شناسی شهر ساحلی گرجستان

گلشن گیاه شناسی شهر ساحلی , در ۱۰ کیلومتری شمال بندر مجسمه عشق جای دارد و حدود 110 هکتار وسعت دارااست . گیاه شناس روس آندری نیکلاویچ کراسنوف به یاری دو باغبان با تجربه گرجی این گلشن را در سال ۱۸۸۰ میلادی بنیان گذاشت و به طور رسمی در۱۹۱۲ گشایش یافت

جذاب های شهر مجسمه عشق

این گلشن ۵۰۰۰ گونه‌ی گیاهی داراست که ۱۲۰۰ گونه‌ی آن رز است . بخش‌های مهم گلشن مشتمل بر قسمت های : غرب آسیا , زلاند جدید , آمریکای جنوبی , هیمالیا , مکزیک , استرالیا , مدیترانه , قفقاز , بوستان ساحلی و گلشن رز هست . به گفته مدرس مایکل سوکو , هیچ مرزوبوم جهان تنوع گیاهی و جانوری گرجستان را ندارد . مرداب های نصفه حاره ای , بخش ها نصفه بیابانی , بخش ها آلپاین و قله های پوشیده شده با برف در اینجا به مسافت صد کیلومتری از نیز چشم میشوند . در مرز و بوم گرجستان ۱۴ محوطه ارگانیک حفاظت شده , ۸ بوستان , ۱۲ محوطه ارگانیک حفاظت شده با مدیر , ۱۴ بنای ارگانیک و ۲ گلشن حفاظت شده موجود است که مورد تماشا دوستداران قرار گرفته است . حتماً در تور مجسمه عشق به گلشن گیاه‌شناسی راز بزنید . . . .

آکواریوم شهر ساحلی گرجستان

این آکواریوم بخشی از مکانهای پربیننده و کم مثل در شهر ساحلی است که مردمان از جالب های آبی رنگ آن دوچندان لذت میبرند . در واقع هر که مسافر گرجستان شود یاد ای از این آکواریوم را برای خویش خلق و خوی خواهد کرد . آکواریوم شهر ساحلی باطراحی منحصر به فرد به شخصی که از کنار دریا شهر ساحلی , الهام گرفته توانسته یک مکان جالب باشد . پباده سازی آکواریوم شهر ساحلی به نحوی می‌باشد که شما میتوانید آن را تحت عنوان صخره ای موج آورده فکر کنید . درون این آکواریوم ۴ بخش غیر وابسته داراست که در شرایطی که از خارج به آن نگاه فرمایید شم می‌کنید که با ۴ سنگ بزرگ روبرو میباشید . در هرمورد از این نمایشگاه ها جذاب های جذابی در نوع بندی های خاصی قرار گرفته اند و این جور ها در واقع از دریای اژه و و دریای سرخ و سیاه و اقیانوس کم نظیری نظیر هند برداشت گردیده اند . نشانی : گرجستان , مجسمه عشق , خیابان روستاولی ۵۱

هزینه ورود : ۲ لاری , حدود ۲۵۰۰ تومان

ساعتها مشاهده : ۱۰ تا ۱۹

جاذبه های توریسم شهر ساحلی

دلفیناریوم مجسمه عشق گرجستان

دلفیناریوم مجسمه عشق قابلیت تماشای شوی دلفین ها را برای 700 نفر آماده می نماید . بوستان دلفین ها یک سری دلفین دارااست که به همراه مربیان خویش نزدیک به ۳۰ اجرای متفاوت را برای تماشاگران اجرا میکنند و لحظات وقار بخش , دلنشین و درگیر کننده ای را برای آن‌ها آماده می کند . همینطور تماشا کنندگان میتوانند دلفین ها را هم لمس نمایند . دلفیناریوم مجسمه عشق محلی برای سرگرمی گروه‌های سنی متعدد است که به سه لهجه گرجی , انگلیسی و روسی اجرا مي شود . آکواریوم و دلفیناریوم شهر ساحلی یکی لبریز طرفدارترین جاذبه های مجسمه عشق گرجستان میان گردشگران تور شهر ساحلی گرجستان می باشند .

نمایش روز دلفین ها : ۱۲ لاری گرجستان , حدود ۱۴ هزار تومان

نمایش عصر دلفین ها : ۱۶ لاری گرجستان , حدود ۱۹ هزار تومان

شنا با دلفین ها ( ۱۵ دقیقه ) : ۳ - ۱۶ سال : ۱۰۰ لاری ; ۱۶ سال به بالا : ۱۵۰ لاری

ساعت ها تماشا : ۲۴ ساعته

دو‌شنبه ها : ۷ تا 24

نشانی : گرجستان , شهر ساحلی , خیابان روستاولی ۵۱


بوستان آبی رنگ شهر ساحلی گرجستان

بوستان آبی رنگ شهر ساحلی که در 3 کیلومتری راس شهر و در مسافت 30 کیلومتری از دریا قرار گرفته است یکی دیگر از مکانهای جالب و تفریحی شهر شهر ساحلی هست که در آن اشکال سرسره های آبی رنگ و استخر های برای بازی و سرگرمی موجود هست . همینطور تیم بوستان آبی رنگ شهر ساحلی دارنده وب و پارکینگ میباشد که می‌توانید از آنها به کارگیری نمایید و یک محیطی سرشار از هیجان را کنار خانواده یا این که عزیزان خویش به‌وجود آورید .

هزینه ورود : ۳۰ لاری , حدود ۴۰ هزار تومان

ساعت ها مشاهده : ۹ تا ۲۰

نشانی : گرجستان , مجسمه عشق , خیابان شریف خیمشیاشویلی ۳۵

مرکزغواصی

با مراجعه به راءس غواصی شهر ساحلی این قابلیت را خواهید داشت تا ساعتها هیجان انگیزی را با غواصی در آب های دریای سیاه تجربه فرمایید . در راس غواصی شهر ساحلی علاوه بر اخذ تجهیزات اضطراری ,

جاذبه های شهر ساحلی

مدت زمان غواصی : ۱ تا ۴ ساعت

نشانی : گرجستان , شهر ساحلی , اندریا پیروودبولی , شماره ۲۸


تور های رفتینگ شهر ساحلی گرجستان

در حوالی شهر شهر ساحلی یک‌سری رودخانه غران موجود هست که برای رفتینگ فراوان مطلوب اند . برای کمپانی درین تفریح هیجانی ابتدا می بایست در تورهای رفتینگ شهر ساحلی نام نویسی فرمائید . بسته به تعیین های خویش به یکی رودخانه های اطراف شهر ساحلی در ۲۰ کیلومتری این شهر خواهید رفت . در پایین مثالی از یک دسته تور رفتینگ را برای شما آورده ایم .

مسیر اولیه رفتینگ مجسمه عشق : رودهای ماچاخلیس - چُرُخی - آجاریستسکالی


برهه زمانی زمان : ۹۰ دقیقه , ۶ کیلومتر

+ فارغ از نیاز به فراگیری فیزیکی

مسیر دوم رفتینگ مجسمه عشق : مسیر چُرُخی


بازه زمانی زمان : ۲۵ تا ۴۰ دقیقه

+ سوای نیاز به فراگیری فیزیکی

هزینه ها :


هزینه ۱ تا ۵ نفر : ۵۰ لاری گرجستان , حدود ۶۰ هزار تومان

هزینه تا ۸ نفر : ۳۰ لاری گرجستان , حدود ۳۷ هزار تومان

ساعتها کار : ۱۰ تا ۲۰دریاچه نوریگلی ( Nurigeli lake )

یکی‌از دریاچه های جالب گرجستان دریاچه نوریگلی مجسمه عشق می باشد که در محدوده شهری و به فاطله 130 متری از دریایه سیاه قرار گرفته است . این دریاچه حدود 5 . 5 هکتار وسعت داراست که در میانه بوستان 13 هکتاری حیطه قرار گرفته است . عمق این دریاچه حدود 7 - 8 متر است که از روش آبهای تحت زمینی صورت گرفته است و از روش کانالی به دریای سیاه متصل شده می شود . این دریاچه دارنده انواع از ماهی ها هست که گردشگران و ماهیگیران را در سوی خویش می کشاند . در نزدیکی این دریاچه یک سری تیم قایق رانی , بوستان نوپا , گلشن وحش کوچک , نیمکت برای استراحت , دوچرخه سواری و . . . برای استراحت و لذت بردن بیشتر از این دریاچه مهیا شده‌است

/ 0 نظر / 17 بازدید