دیدنی های جزیره ی زیبای کیش

همانطور که گفته شد جزیره ی کیش مقصدی به یاد ماندنی برای گردشگران کیش است , به جرئت می توان اعلام‌کرد که تمام مکان های جالب کیش فراوان شگفت انگیز هستند ; آب‌های واضح و زلال , حیات دریایی متنوع , ورزش‌های آبی‌رنگ مهیج , تفریحات آبی رنگ ماندگار , هتل‌های مجلل و آکنده از تجهیزات و مرکزها خرید گران قیمت و لاکچری که همگی اینها در کنار جاذبه های ارگانیک و توریسم کیش , این جزیره را مقصدی ماندگار برای گردشگران ساخته‌ است .
تور کیش لحظه آخری به دلیل جاذبه های تفریحی و ارگانیک که داره یک کدام از حق تقدم های گردشگران برای سفرهای داخلی است . جزیره ی زیبای کیش در استان هرمزگان و از توابع بندر لنگه است که به دلیل حالت ساحلی که داراست از محبوبیت متعددی شامل است . حضور گردشگران سبب شده که در جزیره کیش پایین ساخت های توریسم قابل قبولی آماده بشه .

برای گشت و گذار در کیش جاهای جذاب متعددی موجود است , در بین جاذبه های دیدنی کیش میتوانید به شهر باستانی حریره رمز بزنید و از منزل اعیانی و گرمابه تاریخی این شهر , مسجد و قنات‌های کهن که عمر آن به زمان ایلخانیان بر می‌گردد دیدن فرمائید .

شهر تاریخی حریره یکی جالب های جزیره کیش است که در شمال جزیره کیش جای دارد و قدمتی بالغ بر ۸۰۰ سال دارااست . باقی‌مانده ی ویرانه های این شهر در مساحت ۱۲۰ هکتار در کنار تیم ی ورزشی المپیک قابل بازدید است . که بقایای خانه‌ی اعیانی , خزینه , مسجد و قنات‌های سابق که عمر ان به زمان ایلخانیان بر می گردد .

دماغه ای صخره ای در غربی ترین نقطه جزیره کیش است که از پیشین به کلبه هور دارای اسم و رسم بوده است . در شرایطی که عشق مند به ماهیگیری میباشید محرمانه به کلبه هور بزنید , اینجا مقام بخش اعظمی از آبزیان نظیر هامور , سرخو , سنگسر , گونه های صدف ها و لاکپشت هاست . همینطور این حوزه‌ برای غواصان هم جذابیت کافی دارد.

شهر زیرزمینی کاریز در لیست مهم‌ترین ابنیه جهانی قرار می‌گیرد و فاز یک آن مشتمل بر قسمت‌های متفاوتی از جمله غرفه‌های صنعت های دستی کشور‌ایران و عالم , رستوران سنتی و تازه , موزه , تالار آمفی بازی زنده , تالار کنفرانس و گالری‌های هنری تقسیم و قابل افتتاح خواهد بود . مؤسس شهر زیرزمینی کیش یا این که به عبارتی کاریز کیش منصور حاجی حسینی است .

بخش متعددی از این کشتی بخاطر برخورد امواج پوسیده شده اما علت شناخته شدن این کشتی عمر آن نیست بلکه بخاطر چشم انداز ی خوشگل و تماشایی است که‌این کشتی در حین تنگ غروب آفتاب دارااست . در تنگ غروب خورشید خصوصی به کشتی یونانی بزنید و به تماشای پرتوهای نوروفروغ پشت کشتی بنشینید , چشم انداز ی زیبای غروب خورشید دل انگیز را در کنار آب های نیلگون خلیج عجم از دست ندهید .

یک کدام از اصلی‌ترین و مهمترین جاذبه‌های توریسم کیش که بایستی از آن دیدن نمایید . این شرکت از دو بخش تشکیل‌شده . آکواریومی که با حجم ۵۰ هزار لیتر اختصاصی کوسه‌ها و ماهیان بزرگ خلیج عجم و در آکواریومی با حجم ۲۰ هزار لیتر , بیشتراز ۷۰ مدل ماهی تزئینی کیمیا و نادر آب‌ شیرین را در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار داده است .

پس از غواصی برای دیدن ماهی های رنگارنگ تحت آب , آکواریوم کیش مورد قابل قبولی است . شما میتوانید از پشت شیشه‌های آکواریوم ماهی‌های خوشگل , رنگارنگ و کم یاب خلیج عجم را در آب‌های واضح و زلال ببینند .

دلفیناریُم یا این که پارک دلفین های کیش , او‌لین بوستان دلفین در کشور‌ایران است که ۱۰ سال پیش در جزیره ی زیبای کیش آغاز به کار کرد و انواع متمایز از پستانداران دریایی مثل دلفین , شیر دریایی , گراز دریایی , گربه دریایی , پنگوئن و … در آن حفظ می شود .

پارک ساحلی مرجان که در شرق جزیره کیش قرار داره و فضای تفریحی این حاشیه دریا در کنار آب های زلال و واضح منجر شده که گردشگران زیادی دارد.

/ 0 نظر / 12 بازدید