در سفر به کیش از کدام جاذبه ها دیدن کنیم؟

اگر قصد مسافرت به جزیره کیش را دارید با ما همراه باشید . . . به دنبال با وضعیت فروش تور کیش در مدل های متعدد آشنا خواهید شد .

هم اکنون وقت این رسیده تا کوله توشه سفرتان را مهیا نمایید و با نیز به نصیب جنوبی کشورمان و جزیره های بی غایت قشنگ و تعجب آور آن یعنی کیش برویم , این جزیره سرسبز که در واقع یک کدام از جزیره‌ها خلیج عجم است در شهری بی سابقه و بی همانند به اسم بندر لنگه که در استان هرمزگان است قرار گرفته است و همانگونه که می‌دانید کیش فقط جزیره ای جان دار در کشورمان و در اطراف خلیج عجم نیست و در صورتیکه مایل بودید میتوانید پس از این‌که از کیش و جاذبه های عجیب اش دیدن کردید از جزیره های دیگر خلیج عجم زیرا جزیره مشهور قشم , جزیره ابوموسی , جزیره هندورابی , جزیره هنگام , جزیره میر مهنا , جزیره سه دندون , جزیره ها تنب کوچک و بزرگ , جزیره شیف , جزیره خارکو , جزیره پارسی و . . . . هم دیدن فرمایید .

عالی است بدانید که بعضا از این جزیره ها مسکونی و بعضا دیگر غیر مسکونی میباشند البته گشوده نیز با وجود این کلیه جزیره در خلیج عجم که تعداد آن‌ها به 41 عدد می‌رسد هجرت به جزیره کیش میتواند فراوان گوناگون خیس باشد و این فرمان خویش از عارضه ها اکثری برخوردار هست که به یک کدام از این عوارض می شود به وجود درصد زیاد بالایی از اکسیژن در‌این جزیره اشاره نمود و بایستی اعلام کرد در واقع به همین علت است که عمده اشخاصی که در‌این جزیره معاش می نمایند کمتر مبتلا شم کسالت و یا این که خواب آلودگی میگردند و احتمال دارد به همین جهت است که زمانی با تور کیش همسفر می‌شوید ابدا شم خستگی نمیکنید .اگر به کیش می‌روید از محل هایی که قرار است اسم ببریم دیدن فرمائید . مناطقی که معرفی می گردند از پرطرف دار ترین جاذبه های تفریحی جزیره کیش می باشند .

پارک آهوان کیش

یکی‌از مکانهای جالب کیش یک قطعه زمین تقریباً 2 هکتاری بنا شده در انتهای خیابان فردوسی کیش میباشد . در‌این بوستان می‌توانید تنی چند از حیوان ها مثل شیر , روباه , شغال , خوش یمن , گوزن و گونه های پرنده ها را پیدا فرمایید . اگر چه گلدان های این گلشن وحش مثل قفس حیوان‌ها دیگر در قفس محافظت نمیشوند . کودک ها در هنگام تماشای این حیوان ها قشنگ , میتوانند در شهر بازی بوستان هم بازی نمایند .

منزل مردمان مستقر شهر

یکی دیگر از مکانهای جالب کیش که فراوان از آن ها به به موزه تبدیل گردیده اند منزل اشخاص بومیست . انگیزه از تبدیل , معرفی مورخ , فرهنگ وتمدن , آداب و رسوم , معیشت و مواد دست‌ساز اختصاصی وابسته به بومیان بود .

اسکله تفریحی کیش

یکی شایسته ترین مکان ها برای تماشا . در کنار دریا این جزیره واقع شده‌است , با یک طبقه چوبی قشنگ و شمارا مستقیماً به خلیج عجم سوق میدهد . یکی‌از شایسته ترین مکان ها برای پیاده روی و گشت و گذار در جزیره است . این اسکله تفریحی بوسیله کارشناسان اهل ایران تاسیس شده است و ارتفاع آن به 437 متر می‌رسد . این قربت به بقیه مکانهای تفریحی مثل بولینگ , سینمای 4D و کلوپ تفریحی دریایی است . همینطور تعداد متعددی کافه و رستوران در نزدیکی اسکله واقع گردیده اند .

ساحل مرجانی​

بیشترین درصد مسافران و گردشگران که وارد کیش می‌شوند زمان خویش را در حاشیه دریا مرجانی جزیره کیش سپری می نمایند . محوطه سازی خوشگل و به کارگیری از غرفه ها در‌این بوستان ساحلی مناظر جالبی را تولید نموده است .


شهر حریره

عمر این شهر به قرن 5 تا 10 میلادی گشوده میشود . در نصیب شمالی جزیره کیش جای‌دارد و کل شهر تحت عنوان یک اثر ملی به اکانت می‌آید . این شهر باستانی یک کدام از جالب ترین نقاط جالب جزیره کیش است . این ناحیه مساحت سه متر مربع را در بر می‌گیرد در نصیب شمالی شهر , دفترها رئیس بندر هنوز نمایان است . این شهر باستانی اکنون در هم اکنون ویرانی است . بقایای پیشین .

کشتی یونانی در جزیره کیش

مجال جذاب دیگر در کیش . طبق داده ها بدست آمده , این کشتی وابسته به شخصی یونانی بوده به اسم Khulla F . این کشتی در سال 1322 به وسیله کشتی ساز انگلیس تبار ویلیام همیلتون در کمپانی وی تاسیس شده است . وزن آن 7000 بدن و ارتفاع آن 136 متر بود . یونانیان همت کردند کشتی را از گل خارج بیاورند , ولی در غایت , آنان نتوانستند این فعالیت را انجام دهند . در قبال , آن ها کشتی را تخلیه کرده و آن را حریق زدند .

پارک ساحلی سیمرغ

این بوستان در ضلع جنوب شرقی جزیره و در امتداد کنار دریا واقع شده‌است . در جوار هتل مارینا , هتل سیمرغ و دلفیناریوم قراردارد . مساحت 15000 متر مربع را دربر می‌گیرد .

پارک شهر کیش

این بوستان یگانه از کم مکان هایی است که میتواند گردشگران و مسافران جزیره کیش را راضی نماید . این حیطه دارنده یک دریاچه تصنعی , یک قسمت ورزشی و بدنسازی , دوچرخه سواری و اسکیت پیست و چند گلشن است البته این بوستان برای اشخاص علیل هم مطلوب است .

پارک دلفین کیش

او‌لین بوستان دلفین ها در جمهوری اسلامی ایران . تفرجگاه بزرگی که یکی مکانهای جالب کیش است . این محل دارنده یک بوستان دلفین , یک تیم تماشای پرنده ها , کافه تریا و یک تالار آمفی نمایش زنده است .

/ 0 نظر / 14 بازدید